LABORATORIUM TWÓRCZE ARTHE LAB II

„Alchemia Twórczości: Od Emocji do Mistrzostwa”

Daniel Kaufman - prowadzący warsztat jest artystą z bogatym doświadczeniem, który w swojej karierze współpracował z legendarnymi postaciami, takimi jak Marthą Graham, ikoną tańca współczesnego, oraz Leonardem Bernsteinem, słynnym kompozytorem i dyrygentem.
Reżyser, scenarzysta i ekspert marketingowy, jego dorobek obejmuje ponad 450 wyreżyserowanych reklam (McDonald’s, Ikea, NFL, Nestle czy Toyota), które realizowane były w 12 krajach. Twórca niezależnej produkcji „Married Young” oraz pilota serialu „Listen to Grandpa” z gwiazdorską obsadą (m.in.: Elliott Gould, Randall Park, Jorjeana Marie). Jego scenariusze zdobyły prestiżowe nagrody, takie jak Samuel Goldwyn Award czy PAGE International Screenwriting Awards.

Wyraża siebie za pomocą różnych form artystycznych – od fotografii, przez film, po pisanie – co pozwala mu na wielowymiarowe podejście do sztuki i jej przekazu. Inspiruje go nie tylko forma, ale przede wszystkim emocje oraz idee, które kryją się za każdym dziełem. To twórca, który własną kreatywnością potrafi inspirować tłumy.

Głównym celem zajęć będzie rozwój ekspresji twórczej. Zdaniem Davida Kaufman'a, jednym z największych wyzwań, z jakimi mierzy się artysta, jest walka z wewnętrznym krytykiem, który często hamuje proces twórczy. Dlatego duży nacisk Kaufman położy na intuicyjne podejmowanie decyzji, co ma pomóc uczestnikom w wyciszeniu krytyki i skupieniu się na naturalnym przepływie kreatywności.

Dzięki praktycznym i zaskakującym ćwiczeniom, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat wewnętrznych motywacji oraz nauczą się, jak przekładać je na język sztuki. Te zajęcia, to nie lada gratka dla osób, które poszukują odwagi, by rozpocząć działalność artystyczną, a także tych, którzy szukają formuły do przepracowania własnych emocji czy traum oraz artystów poszukujących rozwoju i inspiracji.

Ważnym aspektem warsztatów będzie eksplorowanie po różnych środkach wyrazu. Uczestnicy zastanowią się, jak najlepiej mogą przekazać swoje uczucia i myśli – nie ważne, czy będzie to fotografia, rysunek, taniec, muzyka, czy inna forma sztuki. Każda forma jest wartościowa i niezależnie od umiejętności technicznych, ma otworzyć drzwi dla osób o różnym doświadczeniu.

To 6 godzin zajęć, w 3 blokach tematycznych zaprojektowanych z myślą o odkrywaniu indywidualnych potrzeb i emocji, by w pełni wyrazić siebie poprzez sztukę. Będzie dużo przestrzeni, w której każdy, bez względu na umiejętności, będzie mógł eksplorować własne wewnętrzne pragnienia artystyczne, pozbywając się presji perfekcji. Nie zabraknie dyskusji na temat: różnicy pomiędzy rzemiosłem artystycznym, a prawdziwą, emocjonalną ekspresją, która wyróżnia dzieła o artystycznej wartości.



Ilość miejsc ograniczona - 12 osób. Warsztaty są bezpłatne, odbywają się w 3 blokach: pierwsze zajęcia w trybie stacjonarnym, drugie w zdalnym, trzecie w stacjonarnym. Prowadzone są w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski, żeby wziąć w nich udział, trzeba wypełnić zgłoszenie i odpowiedzieć na 2 pytania kwalifikacyjne:

  1. Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie związane z twórczością artystyczną? Co sprawiło, że chciałeś(aś) wtedy tworzyć?
  2. Jakie emocje lub myśli chciał(a)byś wyrazić poprzez sztukę i dlaczego uważasz, że to dla Ciebie ważne?

Jeśli pragniesz uczyć się od mistrza, który nie tylko odkryje przed Tobą tajniki procesu twórczego, ale także podzieli się doświadczeniem nie możesz przegapić tego wydarzenia. Zanurz się w inspirującą opowieść, odkryj moc kreatywności i zobacz, jak może kształtować rzeczywistość wokół Ciebie!

TERMIN SPOTKANIA WPROWADZAJĄCEGO:

9 października, godz. 17.00-18.00

TERMINY WARSZTATÓW:
MIEJSCE:

Muzeum Rzeźby
im. Xawerego Dunikowskiego
ul. Puławska 113a
02-707 Warszawa
Sala Edukacyjna na pierwszym piętrze.

ZGŁOSZENIE:
Zgłoś się